Виховання дитини
4.2/5

Що таке «криза трьох років» у малечі, і як з цим боротися?

від
15 Березня 2017
1476
0

Кожна людина в своєму житті проживає не одну кризу середнього віку, що так чи інакше змінює її подальше уявлення про світ. Вперше питання гострого психологічного конфлікту всередині себе переживають діти віком від 2 до 4 років. У працях фахівців такий перехідний етап більш відомий під назвою «криза трьохрічного віку». Які ж її прояви? І як допомогти малечі подолати цей період без жодної шкоди? Давайте поглянемо на ці питання більш детально.

Страхи, з якими стикаються батьки при появі перших змін в своїх дітях під час кризи, можна висловити у двох запитаннях: що відбувається на даний момент та чому це відбувається. Що ж, пояснити це досить легко. До трьох років малеча росте, набирається сил та знайомиться із навколишнім світом. Все це зумовлює початок творення нової особистості, яка прагне стати незалежною та самостійною. Американський психолог Е. Еріксон також зазначає той факт, що на цьому етапі в дитини починає формуватися воля. Але чому цей процес проходить так складно і, навіть, непередбачувано? Пояснюється це тим, що дитина, незважаючи на своє стійке бажання стати самодостатньою, ще не знає, як саме це зробити. Така безвихідь провокує сльози, крики та істерики, адже малюк потребує допомоги дорослих, однак приймати її відмовляється.

Серед основних ознак наявності кризи можна виділити такі:

 

Якщо ви спостерігаєте у своєї малечі таку сукупність ознак, то є велика вірогідність початку кризи. Однак, вам точно не потрібно впадати в паніку, адже це абсолютно нормальний психологічний процес. Замість цього краще спробуйте допомогти своїй дитині.

Отож, нехай криза трьох років не лякає вас, адже тільки терпіння та ваша любов допоможуть знайти вихід із будь-якої життєвої ситуації.

Ваша оцінка
Коментарі
Додати коментар
Авторизуйся, щоб лишити відгук
Наступні статті

Книжкові новинки 2017 року

30 Липня 2017
Про книжки ми вже говорили і раніше. Однак, то був список із найпопулярніших, відомих усім історій. Цього разу не хотілося б звертатися до літератури, яка варта уваги, більшою мірою через свою неабияку популярність. Отож, ми підготували для вас список дитячих книжок, які тільки починають здобувати своє визнання. Таким чином, скоріше зустрічайте новачків сучасного літературного простору, аби відкрити для малечі нові неймовірні історії та світи.

Що потрібно взяти із собою у поїздку з дитиною?

07 Липня 2017
Аби відпочинок приніс виключно задоволення, треба бути упевненим, що ви можете передбачити усі неприємні ситуації, які можуть трапитися, а також будете готовими до зустрічі з ними. Для цього необхідно впевнитися, що у вашій валізі є всі потрібні для подорожі з дитиною речі. Щоб допомогти вам краще зорієнтуватися у ситуації, ми підготували для вас статтю, у якій розповімо про усі можливі неприємності, що можуть статися під час відпустки з дитиною. Крім того, ми зробили власний список з тих речей, які дійсно стануть у пригоді під час подорожі.

Огляд рівня “Дошкільнята” (Мова)

21 Червня 2017
“Дошкільнята” Мова - це розділ, що призначений для дітей віком від 4 до 6 років. Для того, щоб краще зорієнтуватися у великому розмаїтті наявних вправ, пропонуємо вашій увазі огляд декількох типових завдань з усього курсу.